קלפים אינדיאנים

דף הבית >> קלפים אינדיאנים
MEDICINE CARDS - חיות אינדיאניות.
בעברית קלפי סגולה המיוחדות של קלפי הסגולה


טיפ אישי לגולש

כיצד תעצימו את היכולות שלכם?
לפי האינדיאנים לכל אחת מהחיות יכולות ותכונות היכולות להעצים אתכם. כעת עצמו את עיניכם נשמו מספר נשימות. חושו בתכונה או בתכונות שיכולות לעזור לכם כמו: כוח לנוע קדימה. במקרה הזה בקשו לזמן אליכם את העוצמה והיכולות של הסוס. חושו את הכוח הממלא את המהות הפנימית שלכם ואימרו "אני מסכים ומרשה לעצמי להתמלא ביכולות האלה".

מקורו של הידע מהמסורות של שבטי האינדיאנים כמו:הצ'וקטו, הלקוטה, הסנקה, האצטקים, המאיה ועוד...
כשאמנים וכמרפאים עזרו הקלפים לסמן את תחילתו של התהליך עבור אנשים רבים שלא הכירו עדיין את הקשר שלהם לאימא אדמה ולכל יצוריה, מערכת זו משמשת כגשר שיכול להועיל להבנת משמעותה של " הליכה על פני האדמה מתוך איזון". ידידנו בעלי החיים מיצגים דפוסי התנהגות ומסרי ריפוי למי שמעוניין להתבונן בשיעורים של חייו. באמצעות החיות ניתן ללמוד על היכולות, הכישורים, העוצמות שמלווים אותנו מראשית דרכנו, ועל הפוטנציאל שיעמוד לרשותנו במישורים שונים של החיים.
האינדיאנים מאמינים כי זימון העוצמה של בעל חיים מסוים מאפשרת להם להתמזג בהרמוניה מושלמת עם המהות של אותו יצור. עוצמה וידע זה מהוה תהליך ריפוי. לתהליך זה ניגשים מתוך צניעות ורגישות אינטואיטיבית. לטענת האינדיאנים העוצמה נמצאת בחכמה ובהבנה של תפקידו של כל אחד במסתוריות הגדולה, ובעצם העובדה שנכבד כל יצור חי.
באמצעות הפריסות השונות של הקלפים ניתן ללמוד על סגולות המרפא שהאדם נושא עמו במסעו עלי אדמות. חיות או ישויות אלה מגלמות את היכולות, הכישרונות והאתגרים של האדם. לדוגמא, אם אדם קשור לזאב כחיית העוצמה שלו, הרי הוא נולד להיות מורה, מפלס דרך, מחדש ובעל דחף לפעול. אין הדבר מעיד על כך שאותו אדם מכיר במתנות שקיבל והוא אמנם משתמש בהם. והזאב הופיעה כדי להביא את האדם להבנת כישרונותיו. במידה ולא יממש אותם ניתן יהיה לומר שהזאב מופיע בעמדה הפוכה.


להלן חלק מהפריסות של קלפי הסגולה:
 
תשע חיות הטוטם – בהתאם לגישה זו לכל אדם תשע חיות עוצמה או חיות טוטם שמייצגות את סגולות המרפא שהוא נושא במסעו עלי אדמות. כשפורשים את הקלפים בפרישת הטוטם אנו יכולים ללמוד על הפוטנציאל של האדם ולכוון אותו למימושו.
לדוגמא: החיה שבמזרח מכוונת את האדם לאתגרים הרוחניים הגדולים ביותר ועומדת על המשמר לאורך הנתיב שלו להארה.
החיה שבמערב מובילה את האדם לאמת הפנימית שלו ולתשובות שבתוכו, היא גם מראה לו את הדרך אל מטרתו.
פריסת משכן השמש – פריסה נוספת זו של הקלפים האינדיאנים קובעת איך אחרים רואים אתכם. זוהי פריסה של היחסים המופנים כלפי חוץ, ובכך שאתם נעזרים בהם אתם מבקשים למעשה מעוצמות הסגולה לספר לכם איך האחר תופש אתכם.
פריסת משכן הירח – הינה פריסה נוספת, כלי שניתן להיעזר בו כדי לגלות את החבוי בפנים. העולם מכיר אתכם מבחוץ, ורק אתם מסוגלים לדעת את הכוחות הפועלים עמוק בתוככם. בפריסת משכן הירח ייתכן שתוכלו לקרוע את מסווה השקרים וההונאה העצמית שהשתמשתם בהם כדי לעכב את צמיחתכם.
להלן המאפיינים של מספר חיות:


1. EAGLE- עיט - רוח הדברים - SPIRIT 
מעוף העיט הוא הגבוה ביותר מבין החיות והוא חיה אינדיבידואלית. העיט הוא אחת מחיות הרפואה. ( חיות הרפואה : גירית, נחש, עיט, האלק ). העיט קולט את רוח הדברים ואת מהותם. הקלף מסמל עיסוק בעולם הרוח.
2. HAWk - נץ - שליח - MESSANGER
יכולתו של נץ להתבונן ממרום מעופו בתמונה הכללית ובכל פרטיה. נץ מעביר מידע ממקום למקום. מייצג עבודה דינמית עם אנשים. עבודה שיש עמה שליחות. עבודה עם אנשים, אנשי מכירות, להיות בתנועה עם אנשים שונים במהלך השנים.
3.ELK - אלק - סוג של אייל - כוח סיבולת -STAMINNA
מתגודדים בחבורות של בני מינם. זכרים לחוד, נקבות לחוד. האלק הוא חיית רפואה. האלק ידוע בהיותו משגיח על העדר שלו ממיקום גבוה יותר.
עפ"י הסיפור האינדיאני, פומה מגיע ומנסה לצוד מעדר האלק. אלק רץ, מושך את תשומת לבו של הפומה אליו ובכך מניע את פומה מכוונתו לצוד אלק אחר מהעדר. אלק רץ במעלה ההר ובכך מתיש את פומה. אלק מושך את האש אליו ומאחר ו הוא מומחה בחלוקה נכונה של יכולותיו ובכושר סיבולת מעולה, הוא מצליח למלט עצמו מן הסכנה ולמלט גם את בני מינו ממנה.
אלק נמנה גם על החיות המגינות.עפ"י הריפוי הטיבטי, אלק מושך אליו מחלות מאחרים ומתמיר אותן. גם בנושא הפרנסה, אלק הולך קשוב לקצב הסיבולת שלו. אלק הוא אחת מחיות הרפואה ( חיות הרפואה : גירית, נחש, עיט, אלק ).
4. - DEER - צבי ( במבי ) - עדינות ( עם אומץ לב ) - GENTLENESS
עפ"י הסיפור האינדיאני, ביקש במבי לדבר עם אלוהים. הגיע במבי אל ההר בו גר אלוהים ושם ניצב הדרקון הגדול, שומר הפתח. דרקון נשף אש ובמבי פשוט חש חמלה על הדרקון שצריך היה להפגין כל כך הרבה כוח וכמובן שפגש את אלוהים.
5. BEAR - דוב - הסתכלות פנימה - INTERSPECTION 
הדוב בטבע אוכל הכל. פירות יער, זרעים, צמחים, דגים, דבש. חסכוני מאד.
משמר את כל מה שאגר במהלך חודשי החורף הארוכים ומתעורר רענן באביב.
מעיד על יכולת התנסות גבוהה מאד ועל ניצול מכסימלי של יכולותיו. ההתכנסות פנימה באה על מנת ללמד את דוב מה טוב עבורו ומה לא, לעונת החיים הבאה, עם בוא האביב. מתוך התנסויותיו המגוונות והרבות, לומד דוב לפתח אינטואיציות טובות שתשרתנה אותו בהתנסויותיו הרבות. SNAKE
6. SNAKE - נחש - טרנסמוטציה ( התמרה - אלכימיה ) TRANSMUTATION
להפוך פגיעה לתרופה. הכשה לנשיקה. הנחש הוא חיית רפואה.
המקום בו אתה יודע לברך ולהודות על הבעיטה שחווית,
הוא המקום להתמרה. תמרי תוכל להתמיר פגיעות של הסביבה לריפוי.
אנשים להם יש נחש, חוו והתנסו בפגיעות ובהכשות ולמדו להתמירם לנשיקות מרפאות.
7. SKUNK - בואש - מוניטין - REPUTATION 
מריח או מסריח. בוחר את ידידיו ומקרביו. מזהה את אויביו ומרחיקם. כל זאת מבלי לטרוח יותר מדי. הריח עושה את העבודה. If your ego is not your amigo, you know it stinks.