פרחי באך

דף הבית >> פרחי באך
פרחי  באך - וטיפולים
טיפולים בפרחי באך
הדבר החשוב ביותר בטיפול בפרחי באך הוא האבחון. ניתן לאבחן את מצבו הרגשי והנפשי של האדם, בין אם ע"י ראיון אישי, ציורים של האדם, לשון, הגוף, קינסיולוגיה (ע"י תגובות השרירים), הבחירה של האדם את התמציות -  בד"כ האדם יבחר את תמציות פרחי באך שהוא זקוק להן כדי להתאזן מנטלית, רגשית או נפשית. ביכולתי לאבחן אדם שאינו נמצא לידי ולשלוח לו את התמציות להן הוא זקוק.
לדוגמא -  נתבקשתי לעזור לילד מסביבות ירושלים, ילד בן ארבע (שלא פגשתי) שהתחיל לגמגם וכל טיפול אחר לא עזר, אם זה פסיכולוגים או יידעונים, לאחר תמצית אחת ששלחתי עבורו פסק הגמגום ואיתו התנהגותיות בעיתיות נוספות.  
 
על שיטת פרחי באך

 השיטה של פרחי באך נקראת על שם מייסדה ד"ר אדאוארד באך . ד"ר בך היה רופא שחי בתחילת המאה וגילה דרך מיוחדת למיצוי אנרגיה   מפרחים שצמחו באיזור מחייתו.
התמציות משמשות לפתיחת המחסומים הרגשיים והמנטליים המונעים מן האדם את חופש הבחירה, היצירתיות והיציבות הנפשית.
קיימת התאמה בין הפרחים לתכונות אישיות, אך לא למחלות. התמצית למעשה עוזרת לאדם לעזור לעצמו ולא ממש מטפלת בסימפטומים היא יותר מטפלת בגורם לבעיה. התמצית מעוררת באדם את המודעות לפן השלילי של התכונה. אם באדם יש תכונה דומיננטית שהוא מודע אליה, יש לו בחירה שמאפשרת לו לשמור על בריאות וזרימה. אם הוא לא מודע - הוא סובל וגם האחרים שנמצאים בסביבתו סובלים, מה שעוד מגביר את הסבל שלו.
הפרחי באך מגבירים את המודעות אם האדם מוכן להיות פתוח. השפעתה תבוא לביטוי גם בפיסי כמו: בכאבים, במחלות, בצורות ביטוי שמקורם בנפש כמו: גמגום.
תמצית פרחי בך אינה גורמת לנזקים או לאלרגיה משום שמדובר באנרגיה ולא במולקולות של חומר.
כיצד התמצית פועלת לדוגמא: כשאדם נמצא בחוסר איזון בתכונה מסוימת כמו בחוסר ביטחון כשייקח את תמצית ה - Cerato  - קרנית
הוא יקבל ביטחון.
מהדוגמא ניתן לראות את הפאן השלילי של האדם ומה קורא כשהוא יקח את התמצית.
 
השפעת הנפש על הגוף
הרפואה ההוליסטית דוגלת בהוליזם. הול שלמות נפש+גוף.
אנחנו מכירים את האימרה " נפש בריאה בגוף בריא".
הסינים מרפאים את האנשים  - כאשר הם בריאים, כשהמטופל של הרופא הסיני חולה, הוא לא מקבל כסף, הסינים הולכים לתחזוקה רצופה בדיקור, מינרלים, מזון, שיאצו. אם האדם חלה סימן שהרופא לא בסדר. היפוקרטס, מי שתיקן את שבועת הרופאים, התכוון לרפואה מונעת, גם הוא כמו הסינים דיבר על מניעה .
פרחי באך משמשים כרפואה מונעת. וכמאזנים לדברים קיימים, אם זמניים ואם מהעבר הקרוב והרחוק. המטרה לטפל בשורש הבעיה ועל ידי כך לעקור את הבעיה מהשורש לדוגמא: כאב ראש
אדם שיש לו כאב ראש לוקח כדור כדי להקל על הכאב, עם הזמן כאבי הראש מתגברים וכך לקיחת התרופות.
הכדורים משמשים לו "קביים". הוא סוחב איתו קיטורים ומתחיל פחד מה יקרה אם יהיה לי כאב ראש. הכאב מקורו בפחד.מטפלים בתוצאה ולא בגורם.
 כל אדם יקבל תמצית שונה המתאימה לבעיה שלו. קיימים מצבים שאם לא נטפל בתמציות פרחי באך המצב ידרדר ללא מעצורים.

ריאקציה

ריאקציה זו תגובה שצצה בעקבות כל טיפול הוליסטי: רפלקסולוגיה, הילינג, שיאצו, שמנים, אוכל ופרחי באך.
זוהי לא תופעת לוואי הנגרמת רק מדברים כימיים, כשנפסקת הלקיחה נפסקת הריאקציה.
אין בעיה לקחת פרחי באך עם עוד תרופות, להפך ככל שהאדם מתאזן הוא פותר את הסיבה  לכאבים שלו.
התמציות עובדות מגיל עכשווי אחורה עד הלידה. כשהתמצית מגיעה למקום של טראומה יש ריאקציה הקשורה בטראומה.
הריאקציה הכי שכיחה בכל התמציות זה עייפות משום שתהליכים נפשיים מצריכים הרבה אנרגיה. כאילו שהתמצית אומרת "עכשיו אנחנו הולכים לעשות עבודה פנימית ויש צורך לנוח, להוריד לחץ."
משך הריאקציה: ממספר דקות עד שלושה ימים. במקרים יותר קיצוניים עד עשרה ימים. הריאקציה נגמרת עקב משבר החלמה.

משבר החלמה

כשלוקחים פרחי באך נעשית עבודה. בחלק קטן מהתמציות יתכן ונחוש הקצנה בתחושות שלנו.תיתכן ירידה עד למקום מסוים, יש לפעמים מעין משברון ואז יש כאלה שמפסיקים לקחת את התמצית ואם לא נפסיק תיתכן עלייה בהקצנה אך גם היא לא תהיה בגרף ישר אלא עם בנסיגות.
דוגמא: אדם הלך כפוף ולא קרה לו כלום. אומרים לו "לך זקוף" ופתאום יש לו כאבים והאדם אומר " עד עכשיו היה הכל בסדר ופתאום יש בעיות". אם חווינו כאבים והמשכנו הכל מסתדר.
 
טיפ
כיצד תוכלו להירגע ולהתמלא בכוח?

ידוע כי לעצים יש אנרגיות עוצמתיות המוענקות ע"י אימא אדמה. אם הנכם חשים בעייפות פיזית או נפשית, חפשו עץ, רצוי מיוחד גבוה וחזק. חבקו אותו והישארו במצב זה כמה דקות, או השתרעו על הקרקע למרגלות העץ. עצמו את עיניכם ותנו לאנרגיות של העץ והאדמה למלא אתכם, תוכלו לדמיין כי כל הצער, הכאב, הכעס, התסכול והפחד מתנקים מכם דרך העץ לאדמה ושם מותמרים לאור, האור חוזר וממלא אתכם ואתם חשים רווחה והקלה.
 
לפרטים על קורס פרחי באך  היכנס מדף הבית

אשמח לראותך בין המשתתפים