עץ החיים ע”פ הקבלה

דף הבית >> עץ החיים ע”פ הקבלה

"עץ-החיים על פי הקבלה" כשיטת איבחון וייעוץ
 
מהו עץ-החיים על פי הקבלה
עץ-החיים הוא תרשים סכמטי המתאר באופן סמלי את עשר מידות האל אשר הואצלו מהשפע האלוהי. עץ-החיים מכיל את עשר ה"ספירות", "ספירה"  מלשון "ספר " במובן גבול - עשרה ממדים שהם כוחות אנרגטיים שיצר האל, שהנשמה יכולה להתחבר אליהם, המייצגים את גבולות יכולתה להגיע לכלל הבנת משמעות האלוהים.
הספירות הם בעצם כלים, מעין "קולטי אנרגיה" שלכל אחת מהן הייחוד, העוצמה, האיכות, היכולות והתכונות שלה. לכל ספירה יש שם המייצג את תכונותיה, תפקיד וייעוד ברור משלה. לדוגמא - ספירת "חסד" כשמה כן היא, מכילה את האנרגיה של הנתינה, ואת הרעפת שפע האהבה. 

מבנה עץ-החיים
הצד הימני של עץ-החיים מייצג את החלק הזכרי, את הרגש ואת העבר. הצד השמאלי את החלק הנקבי, השכלי ואת העתיד. האמצע מסמל את האיזון ואת עמוד השידרה.
הספירות העליונות בעץ-החיים הן ספירות בינה, חכמה, וכתר  המסמלות את הרעיונות והיכולות הרוחניים הגבוהים של האדם.
הספירות התחתונות הן ספירות  יסוד, נצח, הוד, תפארת חסד וגבורה המייצגות את עולם המעשה היום יומי .
ספירת מלכות מייצגת את התכליתיות, העוגן, את המימוש העצמי, את התוצאות בפועל.

משמעות עץ-החיים בעולמו של האדם
לעץ-החיים יש משמעות קיומית ומסר מעשי לחייו של האדם. לפי ספר הזוהר האדם הוא בבואה של עשר הספירות שהן האנרגיה המועברת מהבורא ליקום ולאדם. על- פי הקבלה, הנשמה, טרם ירידתה לכדור הארץ מגיעה עם השיעורים והאתגרים לחייה הארציים. שמו ותאריך לידתו  של האדם מיוצגים בעץ-החיים
והם מכילים את האנרגיה, הפוטנציאל והכוח שיעמוד לרשות נשמתו. הם המשפיעים על כלל תוכנית החיים שלו.
עץ-החיים  מאפשר לנו לראות את הפוטנציאל של האדם בכל תחומי חייו. כמו זוגיות, משפחה, לימודים,  פרנסה, בריאות, את התנהלותו בחיים הארציים, מה הוא בא לתקן ומה הנשמה מבקשת ומצפה ממנו. באמצעות עץ-החיים, כשאנו מותחים קווים בין הספירות אנו מקבלים 22 נתיבים שהם 22 האותיות העבריות. 22 הנתיבים יחד עם 10 הספירות מייצגים גם את 31 ימי הלידה של האדם.
פעמים רבות יש פער גדול בין התנהלות האדם בחייו הארציים לבין הרצון הגבוה הרוחני של הנשמה, יעודו וחוזה הנשמה שלו. מכאן הקשיים והתקיעות בחייו.  כשאנו מכניסים לעץ-החיים את אותיות שמו ויום לידתו אנו יכולים לדעת באילו תחומים בחייו יצליח ובאילו תחומים ישנם קשיים.

שינוי הגורל באמצעות שיטת "עץ-החיים"
גישת עץ-החיים מציגה את האדם כבעל אחריות רבה. דרך חייו, התנהגותו ומעשיו הם שיגרמו להורדת השפע היקומי אליו. בפני האדם ניצב האתגר לעשות תיקון בעולם הזה, ולרשותו עומדת שיטת "עץ-החיים".
הייחודיות בשיטת עץ-החיים כפי שאני פיתחתי וכפי שאני מאבחנת היא בנוסף לייעוץ ולהבנה של תהליכי חייו וגורלו, יקבל האדם את השלמת המפתחות האנרגטיים שחסרים לו בעץ-החיים כדי שחייו יזרמו. אותיות הא"ב שבשמו הן כוח הבורא, בהן נברא העולם ועל ידי שינוי או הוספת אותיות , אנו יכולים לחזק, לשנות ולהעצים את האנרגיות והעוצמות שלו ואף להוסיף אנרגיות ועוצמות שחסרות ובכך לשנות את גורלו ואת מזלו לטובה.
המסר הוא  שהיום ניתן לשנות את הגורל של האדם, בקלות, על ידי השלמת הכלים האנרגטיים בעץ-החיים החסרים לו, ללא שינוי השם שלו.

דוגמאות מאנשים שקבלו ייעוץ בשיטת עץ-החיים
ג.ד. הגיעה לייעוץ כשהיא חולה במחלה אוטואמונית, הרופאים לא ידעו בדיוק מהי ולכן לא מצאו את התרופה המתאימה. את מצבה הבריאותי היה ניתן לראות בעץ-החיים שלה. חיברתי עבורה את המשפט המתאים לה בכוח האותיות. מצאתי את הכוח שלה בע"ב השמות, שלושה ימים לאחר שהחלה להגיד את הצירופים שקבלה, הרופאים הצליחו להגדיר את המחלה  ולמצוא את התרופה המתאימה לה.
ר. נ. חיפש מזה זמן רב בת זוג, באותו זמן גם היה מובטל ו"תקוע" ברוב מערכות חייו. לאחר הייעוץ וקבלת הצירופים המתאימים עבורו מצא עבודה ומצא בת זוג.

טיפ :כיצד נוכל לעשות ניקוי פנימי? סמנו עם יד שמאל על כף יד ימין את המילים "הר הבית". סמנו על כף יד שמאל את המילים "עץ- החיים". שימו את כפות הידיים אחת מול השניה וביניהם דמיינו את השם שלכם. ערבלו בתנועות סיבוביות. זה תהליך שמבצע חיבור מהיר לשמיעה האלוקית שלכם שהיא שוות ערך לנשיקה מאלוקים.
בייעוץ מוגשת לך מפה מודפסת ומפורטת שעונה על כל השאלות שמעניינות אותך.

לפרטים  לחץ  ייעוץ אישי באמצעות עץ החיים.