נומרולוגיה

דף הבית >> נומרולוגיה
הכוונה ייעוץ לימוד על –פי תאריך הלידה ושם האדם
רה-אלי קמחי


טיפ לגולש
כיצד תעצימו את תחושות האהבה שבכם?
רשמו את השם הפרטי ושם המשפחה שלכם באותיות דפוס. במרווחים של אות, בין כל אות רשמו את האותיות של המילה אהבה.
לדוגמא: בשם "דוד חסון" נשבץ את האותיות של המילה אהבה
דאוהדב   חהסאוהנבה
דמיינו את כל האותיות מול עיניכם זוהרות באור זהב  וזורמות ללבכם ומביאות לתחושה של אהבה ושמחה.


נומרולוגיה 
הנומרולוגים מאמינים, שהתאריך, נועד ללמד לקחים בעלי חשיבות, על מנת שנעמוד במטלות שיועדו לנו במהלך חיינו. הנומרולוגיה היא שיטה של ניתוח אופי, המשתמשת במספרים, שמות ותאריכי לידה – בניסיון לפתור את השאלה "מי אני" ? באמצעות הנומרולוגיה ניתן לאתר את הכישרונות הטבועים בנו ואת יכולתנו האמיתית, לגלות את מגבלותינו ואת התחומים המתאימים ביותר לכישורינו, והדרכים להגשים את גורלנו, להביט קדימה אל העתיד, אל מעגל חיינו, משגילינו את מספרינו האישיים יכולים אנו בסבלנות ובהבנה לנצלם כרמזים לפתרון קיומנו. באמצעות הנומרולוגיה ניתן לקבל הבנה רבה יותר של משמעות חיינו.

קביעת שם לתינוק - נומרולוגיה
– תאריך הלידה וכן שם האדם הם אנרגיות המלוות אותו ע"פ הן אנחנו יכולים להבין את השעורים, היכולות, הכישורים או הקשיים הפוטנציאלים העומדים לפני התינוק וכך להקל עליו ולכוון אותו לניצול נכון של הפוטנציאל שלו.

מה זאת נומרולוגיה? 
נומרולוגיה זו תורת המספרים. בערבית נומרולוגיה זה מספר, נומרולוגיה היא תורה, ועל כן זו תורת המספרים.  הנומרולוגיה היא הדרך הקצרה ביותר והבטוחה ביותר להכרת האדם.
אחד האנשים שתרם רבות לנושא הנומרולוגיה הוא פיתגורס. פיתגורס היה מתמטיקאי יווני ידוע. אנו מכירים את " משפט פיתגורס".  פיתגורס אומר שכל דבר בחיים הוא חוק  וכל דבר הוא מספר. כל שטחי החיים מכילים מספרים. לדוגמא: מה השעה ? השעה היא עשר, או השעה היא תשע ועשר דקות.
הנומרולוגיה מבוססת בעיקר על תורת הקבלה.  תורה זו מדברת על גימטריות ועל סוד האותיות.  הפסוק  "בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ ...." המילה "את"  אומרת מהאות א' ועד ת'.  שמיים = אש ומים.  זה נקרא יין ויאנג. השפה העברית = עברי = מעביר . העברית היא המוליכה של סודות. היא הכי מעבירה תדרים! למשל האות ה אות זו בוראת את עצמה כל הזמן. היא קולטת חזק מאד את האנרגיות.
כשאנחנו אומרים בעזרת ה', הכוונה בעזרת השם.  אלו הן האותיות של השם שלנו. לשם שלנו יש המון משמעות בנומרולוגיה. יש לנו בנומרולוגיה למעשה שני אלמנטים המספרים והאותיות. עשרת המספרים שווים לעשרת הספירות של עץ החיים. למשל לב זה  עשרים ושתיים האותיות, שהן 10 הספירות. כל מספר הוא רטט של אנרגיה, הוא סמל הפותח אנרגיה מסוימת .

תאריך הלידה
תאריך הלידה של האדם מכיל אנרגיות רבות של האדם. הוא מכיל ריקוד שהוא סינתזה של האנרגיות, מחול האנרגיות. התאריך מדבר על מטרת חיי, לשם מה באתי לגלגול זה.

השם ושם המשפחה
את השם שניתן לנו יש באפשרותנו לשנות. השמות הם הכלים של האנרגיות. תכלית האדם היא  להרחיב את קיבולת הכלי . " ובנו לי מקדש ושכנתי בתוככם." השם שלנו הוא צרוף של כוחות,  צרוף של אנרגיות. השם הוא גם אירוע ותגובה. לפעמים יש צורך להחליף שם. זה קורה רק כשאין הלימה בין האורות  והכלים. האדם מחפש פתרון חיצוני לבעיה פנימית.

יש חשיבות רבה לקשר בין האותיות  של השם לתאריך הלידה!

את תאריך הלידה אי אפשר לשנות לעולם! תאריך הלידה, בגדול, הוא תת ההכרה. השם שניתן הוא ההכרה. השם הוא כלי עזר שניתן לנו עבור החיים האלה. זהו כלי שעוזר לתיקון או סגירת המעגלים אותם באנו לעשות בגלגול זה.
תאריך הלידה שייך לדברים הלא מודעים אותם באנו לעשות בגלגול זה, הוא בעצם קרמה. אלו הדברים שאנחנו צריכים להעלות מתוך התת מודע למודע. בנומרולוגיה אנו משתמשים בתאריך לועזי ולא בתאריך עברי. התאריך הלועזי מתייחס למחזור השמשי, היאנג ולעומתו התאריך העברי מתייחס למחזור הירחי, היין.
הנומרולוגיה מראה לנו תזמון של דברים בחיים.  הנומרולוגיה  מראה את הייעוד של האדם, היא מראה מצבים ותהליכים. הנומרולוגיה מראה לנו תזמון להתחלת דברים, לשנוי דברים ולשנוי מצבים. בקיצור היא מראה לנו יעוד, תזמון ואת  האנרגיות שאיתן באנו לגלגול זה. אלה הם דברים אותם אנו יכולים לרתום לצרכינו.

לכל תורה רזולוציה משלה. החדות של כל תורה היא בפני עצמה !

הנומרולוגיה אינה מראה לנו אם האדם פנה לפן הבונה או פנה לפן המעכב. רק בכף היד אפשר לראות אם פנינו לפן הבונה או המעכב. רואים צרכים  ואין רואים יכולות! בנומרולוגיה ניתן לדעת לא מה יהיה לך, או מה היה לך,  אלא איזה הזדמנויות יש לך בכל תקופת חיים .

עיקרון הסינתזה

אף פעם לא ניתן להסיק מסקנות סופיות על האדם, על סמך נתון, שניים או אפילו עשרה! יש להסיק מסקנות רק על סמך כל הנתונים האפשריים!!!!

מספר גורל ומחזורים.
ישנם שלושה מחזורים בחיי האדם, חודש הלידה, יום הלידה ושנת הלידה.
חודש הלידה = זה מחזור הילדות, עד סוף חיפוש הזהות העצמית. גילאים 0 עד 30 שנה. הוא מכונה  המחזור הירחי. (שבתאי השלם).
יום הלידה = זה המחזור הפרודוקטיבי. זו היא תקופת ההתמודדות. קשור לתקופה יצירתית. גילאים 30 עד 60 שנה. זה הוא מחזור השמש.
שנת הלידה = מחזור הקציר, השלמת המטלות. גילאים 60 עד יום המוות. מחזור נפטוני.
תאריך הלידה שלנו מתחלק ל - 3 חלקים לחודש, ליום ולשנה. מה תפקיד החודש? מה תפקיד היום? ומה תפקיד השנה? החלוקה היא חלוקה בסיסית של תאריך הלידה. שלושה מחזורים בחיי האדם. 
חודש הלידה מדבר על מחזור הילדות, ריכוז הזהות העצמית, חיפוש הזהות. מחזור שמסתיים בערך בגיל שלושים. זה מחזור שאם אדם לא מודע לו הוא הולך לפן המעכב.
יום הלידה הוא תאריך מאד, מאד חשוב בתאריך הלידה. הוא מדבר על תקופת הבנייה, תקופת האתגרים.  הוא מתייחס לתקופה הפרודוקטיבית, היצירתית. אנו מכנים תקופה זו בשם תקופת ההתמודדות. בין גיל 30 לגיל 60. תקופה של מודעות עצמית. זו היא בעצם  "המתנה שקיבלנו." זו התקופה בה ניתן להתחבר לרוחניות ולהכרת העצמי.
שנת הלידה נקראת מחזור הקציר, מגיל 60 ועד שקוצרים אותנו, עד טקס "החזרת הציוד". המילה קציר היא לא כל כך נכונה. היא באה להסביר ש"מי שטרח בערב שבת, יאכל בשבת". זה המחזור של השלמת המטלות.
מהו מספר הגורל? זה סך כל הספרות בתאריך הלידה של האדם, במספר חד ספרתי. הוא מדבר על מה הוא הייעוד של האדם? לשם מה הוא בעצם בא לגלגול זה? אם אלו דברים הוא צריך להתמודד? במילים אחרות, מהי נקודת ההתמודדות  העיקרית של האדם בחיים? מהי מטרת חייו?

סיכום המספרים החד ספרתיים:
מספר  1 : יסודיות, אינדיבידואליות, התחברות לעולם האחדות.
מספר 2 : שיתוף פעולה, זוגיות .
מספר 3 : ביטוי רגשי , טבעי , ספונטני .
מספר 4 : פיתוח אמון, מסגרת, שורשים, ומשפחה.
מספר 5 : הבנה  שאתה יוצר את המציאות שלך - החופש האמיתי.
מספר 6 : קבלת המרס הוא כוכב עם המון אנרגיות אשר זקוק לעבור טרנספורמציה. במיוחד אצל התשיעיות.
מספר 7 : חקר אמת הבריאה.
מספר 8 : יצירת שינוי תת הכרתי, והתחברות להכרה חברתית.
מספר 9 : יצירת שינוי אצל עצמך ואצל אחרים, באמצעות מתן דוגמא אישית. ( המורה האוניברסלי ) .
כל המספרים הזוגיים , בפן הבונה , הם  נקביים- יין .
כל המספרים הבודדים בפן הבונה הם זכריים - יאנג .
מספר הגורל – היעוד. זוהי פסגת ההר שאליה אנו שואפים וצריכים ללמוד את הדרך אליו.