טיפול באמצעות פרחי באך בילדים

דף הבית >> פרחי באך >> טיפול באמצעות פרחי באך בילדים
 
פרחי באך לילדים
 
הייחודיות בטיפול בפרחי באך בילדים
אני מטפלת בפרחי באך ובשיטות שונות מ- 1996. מתוך ניסיון רב בטיפול בפרחי באך בילדים מצאתי כי השינוי והריפוי הוא יעיל משיטות רבות אחרות בהן הילד צריך לשתף פעולה ע"י טיפולים פסיכולוגים, כאשר לא תמיד הוא מסוגל לבטא עצמו או מוכן לשתף פעולה. בעבודתי עם תינוקות ואם פעוטות מצאתי כי התמציות יעילות ביותר וכי ניתן להבחן את הילד גם כאשר הוא אינו מסוגל לשתף פעולה. לדוגמא ילד בין 4 חודשים שהיה בחוסר מנוחה, בכה בלילות והתפתחותו נעצרה. לקיחת התמציות המתאימות של פרחי באך הביאה לרגיעה ולהתקדמות מדהימה בהתפתחות שלו וזה תוך זמן קצר ביותר. דוגמא אחרת – ילד בן 4 שהחל לגמגם וכל מה שניסו לעשות עמו בטיפולים שונים לא עזר, לאחר שהרכבתי עבורו את התמציות המתאימות של פרחי באך תוך שבועיים הפסיק לגמגם ונמצא גם שהתנהגותו בגן השתפרה לבלי הכר.

מתי כדאי להשתמש בפרחי באך לילדים?
רצוי להשתמש בפרחי באך לילדים בעיקר בתקופות של שינויים או התחלות חדשות כמו גם על מנת לסייע בהתמודדות עם בעיות ריכוז, קשב ואף היפראקטיביות

פרחי באך לילדים בתקופות של התחלות חדשות ושינויים בחייהם
המציאות שלנו מלווה בשינויים הפוקדים אותנו כבר מתחילת חיינו. כמו: אם שחוזרת לעבודה לאחר לידה והילד צריך להסתגל למטפלת, כניסה לפעוטון, גן ילדים, כיתה א', מעבר לבית ספר אחר, מעבר דירה למקום חדש, גירושין ועוד...
 
תמציות פרחי באך עוזרות לילד להתגבר על מצבים בהן מתרחשים שינויים, התחלות חדשות הגורמות לסוג של משברים בדרגות שונות. כל ילד מגיב אחרת משום שמאחורי כל ילד מצויד בנקודת פתיחה שונה של אישיות ותכונות אופי. הטיפול בפרחי באך מתייחס לפרט על פי מצבו ומוקד הבעיה שמאחורי התנהגותו.
במקרים בהם הילד עומד בפני שינוי בחייו, ניתן לילד בהרכב של כל בקבוק גם תמצית  WALNUT, זו תמצית התומכת בנפשו של האדם בזמן של שינוי, מעבר, התחלות, בנוסף לכך היא מיועדת לאנשים או במקרה שלנו לילדים מאוד רגישים שכמו אנטנות הם קולטים כל ויברציה קטנה ומושפעים ממנה. תמצית זאת גם "עוטפת" ומעניקה הגנות מאנרגיות שליליות. התמצית עוזרת להינתק  וללכת קדימה, היא עוזרת להפוך דף ולהתחיל דברים חדשים. בנוסף נצרף לכל ילד את התמציות הנוספות המתאימות לו כמו תמצית לביטחון עצמי. תמצית לביישנות תמצית לחוסר ריכוז ועוד.
באמצעות תמציות פרחי באך ניתן לאזן את הילד לתת לו תחושה של ביטחון, אהבה, אסרטיביות רגיעה ריכוז ולהקל עליו את ההסתגלות למצב החדש אליו הוא פוסע בחוסר ודאות למה שמצפה לו.

טיפול בפרחי באך לילדים בבעיות ריכוז, קשב  והיפר אקטיביות
בעידן התזיזיתי ומלא האינפורמציה בו אנו חיים, התברכנו בילדים מיוחדים שמתקשים להתרכז, להקשיב ולהשתלב בצורה שהמערכת החינוכית דורשת מהם. כיום ניתן באמצעות התמציות להתאים את הטיפול הנכון לילד ובמקרים רבים ניתן לעזור לילד ולאזנו ללא תוספת של תרופות נוספות. בהיותי מסטר באור המגן דוד שזו שיטה בה בהעברת אנרגיות לאדם אחר הוא יחוש רגיעה, ריכוז ואיזון. בשילוב של שתי השיטות בטיפול בילד ניתן להגיע לתוצאות טובות מאוד ואם נשתף את הילד והוא עצמו יכול ללמוד את שיטת אור המגן דוד ולעזור לעצמו הרי שזה מומלץ ביותר.
 
הטיפול בפרחי באך עוזר למרכז, לאזן ולמקד את הילד, עוזר לו בביטחון עצמי, משחרר אותו ממחשבות יתר אם יש כאלה, מקרקע אותו אם הוא מרחף, מוריד ממנו מתחים ופחדים ומאזן אותו כך שיש מקום לכל התכונות החיוביות שלו לעלות.
 
מילדים שהגיעו אלי לטיפול ניכר פעמים רבות שיש קודם כל לאזן את ההורה. ולכן לא תמיד, אבל מומלץ, בטיפול עם ילדים לטפל במקביל גם בהורים.
 
סיכום
ילד הוא עולם ומלואו. בתחילת דרכו הוא מושפע מכל שקרה אותו בעוברות, מכל מה שחותה אימו בזמן העוברות, מהמצב המשפחתי ומהעבר הרחוק שלו קרי מגילגולים קודמים, מכל מה שהתרחש בזמן הלידה עצמה. תינוק לא נולד תבולא רסא קרי לוח חלק, לכן כדאי מאוד להתחיל בטיפול עם רגע לידתו. פרחי באך עובדים על המצב הרגשי שלנו, שמשפיע על המצב הפיזי, שהרי אין להפריד בין הגוף והנפש.  פרחי באך יכולים לעזור לנו המטפלים לטפל ביעילות בילדים שסיגלו לעצמם אופי או התנהגות מסויימת, שמפריעה להם לתפקוד במסגרות חברתיות או משפחתיות שונות .המוטו של ד"ר באך היה שיש לתת לכל ילד לבטא את עצמו ולא להגבילו באיסורים אין סופיים ולאפשר לו להיות חופשי עד כמה שאפשר יותר ואזי הילד יפרח ויתפתח ויהיה מאושר בלי כל התסביכים והתסכולים הגורמים עם הזמן לבעיות רגשיות ופיזיות.