ההבדל בין רייקי לאור המגן דוד

דף הבית >> ההבדל בין רייקי לאור המגן דוד

הדומה והשונה
רה-אלי רחל קמחי קבלה את אור המגן דוד מהבורא. מבלי שהייתה מודעת למתנה המופלאה שהיא קיבלה וכך הגיעה ללמוד את הרייקי המסורתי. רה-אלי רכשה את הידע של כל השלבים של הרייקי כולל דרגת מסטר מלמד. לאחר שהנחתה במספר סדנאות קיבלה ממדריך רוחני מהיהדות להפסיק להשתמש ברייקי המסורתי וחוברה לאור המגן דוד שהוא הרייקי על פי היהדות. כבר בסדנה הראשונה בה חונכו (התלמידים שלמדו את הרייקי המסורתי שלב ראשון) לסמלים היהודיים קרו דברים מדהימים. אנשים נרפאו בגדול הם חוו חוויות של התעלות ושמחה. המשפט הראשון שיצא מפיהם היה "סוף ,סוף חזרנו הביתה".

השונה בין אור המגן דוד הרייקי על פי היהדות לבין הרייקי המסורתי
א. החניכה – הכוונה לדרך בה נפתח הערוץ של האנרגיה - החניכה שונה וזה מה שגורם לכל יתר ההבדלים. אור המגן דוד קשור במקורות היהודיים במהות אור הבריאה הראשוני שמהותו בתהילים, בתורה, בספר הזוהר, בקדושה ובטהרה. כל מה שקרה בתורה בכל הניסים בעבודת הקודש בבית המקדש מהותו באנרגיה הזו.
הרייקי המסורתי מנותב בסמלים שמקורם בבודהיזם, בהשקפת עולמם מכאן הרטט של האנרגיה שונה והוא מתאים ביותר לבני המזרח. ניתן לציין שהאנרגיה תעשה עבודתה על כל מי שמטופל בה משום שבטיפול מוטמר הרטט לרטט של המטופל.

ב. החיבור לרייקי המסורתי מחברת את התלמיד לרמת הנפש, בעוד שהחיבור באור המגן דוד הוא לרמת הנשמה. סמלי אור המגן דוד עובדים ברמות הנשמה והיקום משום שסמלים אלה מוטבעים בנשמתנו טרם היוולדנו מכאן שעוצמתם רבה. הם פותחים לאדם את הדרך להצלחה כי האדם מתחבר לנשמתו.

ג.בשלב שניים מחברים לסמלים. סמלי אור המגן דוד מקורם ביהדות כמו מנורה, אל שדי ולכן הם מחוברים לנשמותינו קל לעבוד עימם הם עוצמתיים ומעודנים. באור המגן דוד קיימים כיום בשלב שניים 23 סמלים. סמלים העובדים על הגוף הפיזי, המוח, הנפש והנשמה.
ברייקי המסורתי קיימים 3 סמלים בשלב שניים העובדים ברמת הפיזי והנפש. הסמלים פועלים ברטטי עשר הספירות וכל מקורות היהדות והקדושה.

ד. ההבדל הגדול במהות הסמלים קיים בשלב השלישי – באור המגן דוד קיימים היום 40 סמלים העובדים ברמת 4 היסודות מהן נברא האדם. ברמות הנשמה והיקום. ריפוי בפיזי מיידית, חיבור ותיקון נשמה האצת התהליכים הרוחניים ועוד ועוד...
ברייקי המסורתי בשלב שלוש סמל אחד. 
סמלי אור המגן דוד מזכירים לאדם את יעודו, את מקור נשמתו ותפקידו בחיים הללו. הנשמה שמחה והגוף רוטט.

בסיכום – ניתן לומר כי ההבדל הגדול בין הרייקי המסורתי לאור המגן דוד בהשפעתו ברמת הנשמה על הפרט. אור המגן דוד מעלה את האדם ונשמתו בתדרים ומחברו למהות נשמתו. בעוד שהרייקי המסורתי יעבוד עלינו ברמת הנפש.

הדומה בין אור המגן דוד לבין הרייקי המסורתי
שיטת הטיפול והריפוי בעזרת "אור מגן דוד" והרייקי לסוגיו עוזרת לכל אחד שמתחבר אליהם בשיפור ואיזון: הבריאות, איכות החיים, מצב הרוח והגשמת מטרות.
אנרגיה זו הינה חלק אינטגרלי מהחיים והיא נפתחת לכל אדם בתהליך הנקרא תיאום או חניכה על ידי המסטר המלמד. זוהי אנרגיה בעלת תובנה משל עצמה ולכן קל ופשוט לטפל בה.

הדומה בין אור המגן דוד שהוא הרייקי על פי היהדות לבין הרייקי המסורתי שמקורו בבודהיזם, שמדובר באנרגית הבורא שיש בה את החוכמה האלוקית והיא מנותבת מלמעלה. המטפל מעביר את האנרגיה לאחר באמצעות כפות ידיו במגע ידיים בשלב הראשון ולמרחוק משלב שני.

היא פועלת על רבדים שונים בגוף האדם, עושה דרכה לאזורים בהם קיים חוסר איזון אנרגטי, ומביאה להרמוניה, תובנה והבראה, תוך שהיא מטפלת בסיבתיות של המחלה ובסימפטומים בעת ובעונה אחת.

הואיל ואנרגיה זו מודרכת מלמעלה, היא מאפשרת לאדם להעביר אנרגיה לעצמו ולאחרים מקרוב ומרחוק. בגין הרטט המיוחד של אנרגיה זו מועצם ומחוזק האיזון והריפוי של המטופל.

האנרגיה עוזרת בריפוי של כל מחלה כגון: תשישות, נדודי שינה, זיכרון חלש, בעיות לב, סרטן, בעיות עור, טרשת נפוצה, עקרות, מגרנות, שברים, דיכאון, מתח נפשי, משפרת את איכות החיים, ומשמשת להגנה למשתמש בה. כאשר נעשה שימוש אישי באנרגיה זו הדבר משפיע באופן ישיר על סביבתו הקרובה, המשפחה, העבודה וכו.

קיימים ארבעה שלבים של הקניית ידע במודעות, באיזון אנרגטי, בטיפול עצמי ובאחרים, בשימוש בעשרים ושניים סמלים מהיהדות, הפותחים חסמים של מוח, גוף ונפש, בניתוחים אנרגטיים, ומסטר מלמד.